Videoreport z programu pro MŠ

14.12.2015

Podívejte se na reportáž, kterou o nás natočili během programu v mateřské škole Něvská v Čakovicích. Co napsala o našem programu paní ředitelka?

„7. a 8. 12. 2015 se z našich žáčků stali malí záchranáři, kteří se naučili ošetřovat rány, zlomeniny, zastavit krvácení, trénovali obvazovou techniku a to vše pod vedením profesionálních záchranářů. „Školení“ se skládalo ze dvou částí – nejprve si ve třídě děti povídaly o tom, co by udělaly, kdyby byl jejich kamarád v nebezpečí.  Dále si vyzkoušely, že není vůbec jednoduché ošetřit kamaráda – důležitý je klid a rozvaha, jak je několikrát upozornil pan záchranář. Vyzkoušely si, jak se pracuje s dlahou, čím ji můžeme v přírodě nahradit, co se děje, když máme nemocné oči apod.

 

Vzhledem k tomu, že v minulých dnech se školili všichni zaměstnanci MŠ, mohly si  paní učitelky vyzkoušet své znalosti v praxi.

V druhé části programu si školáci prohlédli sanitní vůz, dozvěděli se, jak se řídí a seznámili se s vybavením sanitky. I zde byli pány záchranáři poučeni, jak se provádí ošetření různých ran a na vlastní kůži si vyzkoušeli nejen ležení na nosítkách, ale i navlékání rukavic, či dýchací přístroj. Celá „výuka“ probíhala formou hry, děti byly nadšené a nechtěly pány záchranáře pustit. Dospělí si uvědomili, jak přínosná je celá akce z hlediska bezpečnosti dětí, co vše se může stát a jak se má správně reagovat.

 

Velice jménem všech zaměstnanců MŠ Čakovice I děkuji školitelům Zdravotníci s.r.o., kteří se dětem úžasně věnovali a donekonečna zodpovídali nové a nové dotazy.“

 

Mgr. Martina Buderová, ředitelka mateřské školy

 

http://ms-cakovice1.webnode.cz/news/skoleni-prvni-pomoci-v-ms-cakovice-i-aneb-mali-zachranari/

Posted in Blog